Medycyna

6 powodów, dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe

Utrata zębów przyczynia się do spadku samooceny oraz utrudnia kontakty z innymi ludźmi. Niepewność w sytuacjach zawodowych i towarzyskich może spowodować wycofanie się z życia lub nawet zahamować drogę awansu. W wielu sytuacjach ruchome protezy zębowe powodują dyskomfort (muzycy grający na instrumentach dętych wiedzą, o czym mowa) i szukają alternatywy.
Dlatego coraz częściej pacjenci interesują się systemami implantów stomatologicznych, gdyż jest kilka istotnych powodów, dlaczego warto zainwestować w siebie i swoje zdrowie:

  1. Niepełne uzębienie zaburza podstawowe czynności fizjologiczne związane z żuciem, gryzieniem, rozdrabnianiem pokarmów. Poza tym w przypadku dużych nieuzupełnionych braków zębowych pacjenci seplenią lub niewyraźnie mówią. Nowe zęby na implantach pozwolą gryźć nawet twarde pożywienie oraz przywrócą prawidłową wymowę.
  2. Brakujące zęby są przyczyną wydłużania, czy przemieszczania innych zębów, zaniku kości, wad zębowych, zaburzenia okluzji oraz problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym. W przypadku odbudowy braków przy pomocy mostów konieczne jest oszlifowanie własnych, często zdrowych zębów. Gdy brakujących zębów jest dużo i możliwa jest tylko proteza ruchoma, może być ona przyczyną odleżyn oraz wypadać podczas jedzenia. Zęby na implantach są mniej inwazyjne dla własnego uzębienia, a także przywrócą komfort jedzenia i fizjologiczne działanie sił w jamie ustnej.
  3. Uzupełnienie braków zębowych poprawia nie tylko sytuację zdrowotną jamy zębowej, ale wpływa na zdrowie całego organizmu. Źle rozdrabniane pokarmy mogą być przyczyną zgagi, niestrawności i bólów żołądka. Implant chroni kości przed zanikiem oraz przywraca zgryzowi poprawną funkcję.
  4. Zanik kości w wyniku utraty zębów ma konsekwencje nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody. Kości obu szczęk zapadają się, rysy ulegają zmianie, a bruzdy i zmarszczki pogłębieniu. Implant zapobiega zanikowi kości i nie dopuszcza do deformacji rysów twarzy.
  5. Zastosowanie uzupełnień na implantach najbardziej naśladuje naturalne zęby, dzięki czemu pacjent otrzymuje efekt estetyczny, który pasuje do pozostałego uzębienia i jest proporcjonalny do rysów twarzy.
  6. Protezy ruchome w różnych sytuacjach życiowych mogą kiwać się lub nawet wypadać. Trzeba je dyskretnie czyścić w łazience lub stosować specjalne kleje do protez. Implanty zrastają się z kością i gwarantują niezmienne położenie zębów, a co się z tym wiąże pełen komfort życia.

Implanty stomatologiczne ze względu na dobór materiału (tytan lub porcelana) wykazują doskonałą kompatybilność biologiczną z tkankami ludzkimi. Badania wykazały, że skuteczność zabiegów implantologicznych wynosi ponad 95% i jest to metoda bardzo trwała, więc jest to inwestycja w zdrowie na lata.

Similar Posts

Jeden komentarz w “6 powodów, dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe
  1. Droga sprawa, ale jeśli komuś zależy na hollywoodzkim uśmiechu to inwestycja warta rozważnie, w przeciwnym razie utrzymywanie zębów w zdrowiu jest wystarczające dla pielęgnacji.

Comments are closed.