Odchudzanie Zdrowie

Szybkie odchudzanie – na czym polega w praktyce?

Szybkie odchudzanie możliwe jest przez ograniczenie liczby spożywanych kalorii, w połączeniu z intensywnymi treningami. W niektórych sytuacjach kurację można wspomóc odpowiednim suplementem diety. Ten sposób redukcji kilogramów, często stosują osoby, które chcą szybko wyszczuplić sylwetkę. Co można zrobić, aby szybko schudnąć?


Szybkie odchudzanie – dieta niskokaloryczna


Szybkie odchudzanie następuje wskutek ograniczenia liczby spożywanych kalorii nawet do 1000 kcal/dobę. Deficyt kaloryczny zmusza organizm do czerpania zapasów z wody i tłuszczu. To powoduje szybką utratę wagi. Do często stosowanych diet też należą: diety light i Cambridge oraz białkowa dieta Dukana. Niestety nadmiar białka w organizmie może zakwaszać organizm oraz uszkadzać nerki. Dlatego tego typu sposobu odżywiania, nie wolno jej stosować dłużej niż 2 tygodnie.
Również dieta Kopenhaska, która polega na spożywaniu chudego mięsa, powoduje szybką redukcję kilogramów. Jednak wymagana jest kontrola dietetyka, aby nie spowodować przewlekłego spowolnienia metabolizmu. Stosując dietę niskokaloryczną, wato jeść warzywa, aby dostarczać witaminy i minerały do organizmu oraz zachować zdrowie.


Szybkie odchudzanie – woda z cytryną


Szybkie odchudzanie polega też na piciu odpowiedniej ilości wody, która przyspiesza metabolizm oraz usuwa toksyny z organizmu. Warto pić minimum 2 litry wody na dobę, by nawadniać organizm i oczyszczać go z toksyn. Taka ilość korzystnie wpływa również na cerę. Jeszcze lepszy efekt można uzyskać, pijąc wodę z cytryną. Owoc ten zawiera duże stężenie witaminy C, która przyspiesza spalanie tłuszczu oraz regeneruje mięśnie po wysiłku fizycznym. Wspomaga też produkcję kolagenu, który odmładza cerę. Warto każdego ranka na czczo wypijać szklankę wody z cytryną. Taki napój można pić również w ciągu dnia. Dzięki temu wzmocni się odporność organizmu. Woda wypełnia żołądek, dzięki czemu zmniejsza apetyt oraz ochotę na słodycze.


Zielona herbata pozwala szybko schudnąć


Szybkie odchudzanie wspomaga zielona herbata. Zawiera wysokie stężenie bioaktywnych związków polifenolowych. W jej liściach znajdują się też katechiny i epikatechiny, które przyspieszają spalanie kalorii nawet do 3 razy. Zielona herbata pobudza przemianę materii, likwiduje wolne rodniki, które zaburzają metabolizm oraz odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Dlatego warto pić 2 -3 filiżanki zielonej herbaty dziennie.
Szybkie odchudzanie – ostre przyprawy, które podnoszą poziom termogenezy
Szybkie odchudzanie wspomagają ostre przyprawy, które podnoszą poziom termogenezy. To proces wytwarzania ciepła, w trakcie którego organizm czerpie energię z zapasów tkanki tłuszczowej. Przez to szybciej się spala. Które przyprawy przyspieszają odchudzanie? Należą do nich:
-pieprz czarny i Ceyenne
-papryczka Chili i Piri Piri
-kurkuma
-imbir


Intensywny wysiłek fizyczny przyspiesza odchudzanie


W celu szybkiej redukcji wagi należy systematycznie wykonywać ćwiczenia o wysokiej intensywności. Spalanie tłuszczu następuje podczas 75% maksymalnego tętna, które powinno utrzymywać się przez czas trwania ćwiczeń. Natomiast organizm czerpie zapasy z tkanki tłuszczowej po 30 minutach intensywnego treningu. Warto wykonywać ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu.
Szybkie odchudzanie z dobrym suplementem
Skuteczne odchudzanie możliwe jest z odpowiednim suplementem o naturalnym składzie. Jakie działanie powinien wykazywać? Przede wszystkim musi być bezpieczny dla zdrowia oraz zawierać w składzie odpowiednie substancje, które aktywują procesy metaboliczne i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.
Szybkie odchudzanie pozwala zredukować wagę w krótkim czasie. Jednak trzeba pamiętać, że w takim przypadku, istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jojo. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest stopniowa redukcja wagi.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Szybkie odchudzanie – na czym polega w praktyce?
  1. Tygodniowo bezpiecznie jest chudnąć około od 0,5 do 1 kg masy ciała. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z odchudzaniem, ponieważ pojawi się efekt jojo.

Comments are closed.